تابلو فلزی

آیا نمی دانید که چه نوع تابلویی را برای کسب و کار خود سفارشی و نصب کنید؟ یک انتخاب عالی تابلو فلزی است که در میان کسب و کارهای مختلف محبوب است. این تابلوها ماندگاری طولانی دارند و شگفت انگیز به نظر می رسند. شما می توانید با کمک گروه تابلوسازی نماشهر لوگوی سفارشی خود را بر این تابلوها حک کنید. حتی می توانید با نورپردازی در آن باعث شوید تا در شب بیشتر به چشم بیاید.

در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم که چرا باید تابلوی فلزی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

تابلو فلزی بدون نور
ما در گروه تابلو سازی نماشهر مشتاق کمک به کسب و کارتان در صنتیع مختلف هستیم.
با ما در تماس باشید

تابلو فلزی چیست؟

موادی که قابلیت جلا، انعطاف پذیری و رسانایی دارند فلز نامیده می شوند. در واقع فلز یکی از رایج ترین مواد مورد استفاده در تابلوسازی است که در انواع مختلفی وجود دارد. از جمله آلومینیوم، برنج، گالوانیزه، آهن، برنز و استیل، مس و غیره.

تابلو فلزی از قطعات فلزی کوچک و بزرگ تشکیل شده است. بسیاری از بیلبوردها و تابلوهای شهر تابلو حروف برجسته فلزی هستند، زیرا این تابلوها روش ساخت آسان تری نسبت به سایر تابلوها دارند. با توجه به گسترش تجهیزات و فناوری در صنعت تابلوسازی، حروف برجسته فلزی را می توان با سایر کاراکترهای برجسته (چلنیوم، پلاستیک و پلگسی) ترکیب کرده و تابلوی تبلیغاتی خاص و زیبایی را ایجاد کرد.

تابلو فلزی رینگی

مراحل ساخت تابلو فلزی

برخی از رایج ترین فرایندهای ساخت در تولید تابلو فلزی عبارتند از:

 • برش: این شامل ابزارها یا ماشین‌های مختلفی است که مواد اضافی را از قطعه کار جدا می‌کنند تا نیازهای اندازه و شکل را برآورده کنند. 
 • شکل دهی: این فرایند از تجهیزات تغییر شکل دهنده مانند ترمزهای هیدرولیک برای خم کردن یا فشار دادن محصولات در یک زاویه مشخص استفاده می کند.
 • ماشینکاری: فرایندهای ماشینکاری، که شامل تراشکاری، فرزکاری، حفاری و سنگ زنی است، از تجهیزات خودکار یا کنترل دستی برای شکل دادن به مواد استفاده می کنند.
 • جوشکاری: جوشکاری فرایند اتصال دو یا چند قطعه کار با اعمال حرارت یا فشار برای تشکیل یک محصول واحد است.
تابلو فلزی بدون نور

مزایا و معایب تابلو فلزی

تابلو فلزی مانند هر محصول مشابه دیگری مزایا و معایب خود را دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

مزایا

 • تنوع: تعدادی زیرگروه از تابلوهای فلزی وجود دارد. فولاد ضد زنگ، برنز، برنج و آلومینیوم همه در زیر چتر تابلوهای فلزی قرار می گیرند. با این حال، رایج ترین نوع فلزی که برای تابلوسازی استفاده می شود، آلومینیوم است.
 • دوام: تابلوهای فلزی نسبتا بادوام هستند و معمولا حدود 3 سال در بیرون دوام می‌آورند. اگر نوع خاصی از فلز انتخاب شود، این طول عمر در فضای باز می تواند به 6-10 سال افزایش یابد.
 • انعطاف‌پذیری: اگرچه تابلوهای فلزی سفت‌تر از نمونه‌های پلاستیکی خود هستند، اما دارای انعطاف پذیری هستند دارند. به این معنی که می توان آن ها را در اشکال مختلف درآورد و شکل داد.
 • ظاهر: فلز به خودی خود یک ماده جذاب است که کاملا در فضاهای مدرن و صنعتی جا می گیرد. علاوه بر این، از آنجایی که بسیاری از انواع مختلف در دسترس هستند، یافتن یک گزینه متریال که مکمل دکوراسیون موجود مشتری باشد، آسان است.

معایب

 • وزن : برخی از انواع فلزات، مانند فولاد ضد زنگ و برنج، بسیار سنگین هستند. این ممکن است حمل و نقل و نصب تابلو فلزی را دشوارتر کند.
 • پتانسیل زنگ زدگی: اگرچه آلومینیوم به دلیل مقاومت در برابر خوردگی مورد علاقه است، اما نمی توان این را برای همه انواع تابلوهای فلزی در نظر گرفت. اگر مشتری قصد دارد تابلوهای خود را در فضای باز نصب کند، این ممکن است مشکل ساز باشد. البته راه حل هایی برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد.
 • کارایی: با توجه به وزن و استحکام فلز، کار با آن نسبت به سایر مواد نشانه سخت تر است. علاوه بر این، ابزارهای تخصصی بیشتری برای برش فلز مانند فولاد ضد زنگ و برنج مورد نیاز است.
 • هزینه: قیمت گذاری از یک ماده فلزی به ماده دیگر متفاوت است، اما در بیشتر موارد، تابلو فلزی نسبت به سایر گزینه ها گران تر است.

مقالات نماشهر

‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاوره تلفنی