• شنبه تا پنج شنبه

  09:00 صبح - 06:00 عصر

 • آدرس ایمیل

  info@nemashahr.com

 • ثبت سفارش

ساخت تابلو مغازه به چه صورت انجام می شود ؟

ساخت تابلو مغازه به چه صورت انجام می شود ؟

ساخت تابلو مغازه به چه صورت انجام می شود ؟

تابلوهای سر در مغازه ها و فروشگاه ها با طراحی منحصر به فرد و متناسب با نوع فعالیت مغازه ها و همچنین درج شدن اطلاعات مرتبط به کسب و کار بر روی آن ها موجب می‌ شوند تا افراد و مخاطبین بیشتری ترغیب شوند از مغازه بازدید کنند و با آسودگی خاطر اقدام به خرید جنس دلخواه خود نمایند. در این مقاله قصد داریم شما را با چگونگی، نحوه و مراحل ساخت تابلو مغازه ها آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

انتخاب تولید کننده حرفه ای

ساخت و طراحی  تابلو برای مغازه ها به سادگی که در ذهن مردم تصور می شود نیست، بلکه مهارت‌ های مختص خود را می طلبد تا نتیجه نهایی آن طور که باید خاص و منحصر به فرد به نظر برسد و چشم هر بیننده‌ ای را به خود خیره نماید. امروزه تابلوسازی خود حرفه و شغلی جداگانه محسوب می‌ شود که افراد خلاق، ایده پرداز و توانایی در آن مشغول به کار و فعالیت هستند. برای داشتن یک تابلوی مغازه ایده‌آل نیاز داشت حتما به این افراد سر بزنید و از مشاوره های آنان در انتخاب طرح، شکل و شمایل و رنگ تابلو متناسب با شغل تان استفاده کنید. برای انتخاب یک تولید کننده حرفه‌ ای تابلو نیاز است ابتدا به نمونه کارهای آن، سابقه فعالیت حرفه ای و کاری و اعتباری که در بین مشتریان دارد توجه کنید و پس از آن طرحی که در ذهنتان است را برای تولید کننده توضیح دهید تا با اعمال تغییراتی بر روی طرح خام و اولیه بهترین تابلو را برای مغازه و فروشگاه شما طراحی نموده و بسازد.

انتخاب رنگ های اصلی تابلو

انتخاب رنگ برای تابلو های مغازه و فروشگاه ها معمولا تحت تاثیر عوامل مختلفی نظیر نوع فعالیت، محیط پیرامونی مغازه، سلیقه خود مغازه دار و بسیاری موارد دیگر است و نمی‌ توان قطعاً یک رنگ را برای همه‌ ی تابلوها مد نظر قرار داد. رنگ ها در هر محیطی همیشه از عوامل جاذب مخاطبین و مشتریان به شمار می‌ روند که در تابلوسازی نیز این مسئله صادق است. تابلو های مغازه به تناسب رنگ هایی که در آن به کار رفته می شود می تواند مخاطبین زیادی را به سمت مغازه و فروشگاه جذب نماید و از نظر بصری جلوه ای ویژه به نمای مغازه بدهد. بهتر است در انتخاب رنگ های اصلی از تضاد رنگی کمک بگیرید یعنی از ترکیب یک رنگ تیره مانند سیاه با یک رنگ روشن مانند سفید استفاده کنید. بهترین رنگ های اصلی

از جمله بهترین رنگ های اصلی برای استفاده و انتخاب در تابلو ها می توان به رنگ های زیر اشاره کرد

 1.  زمینه تیره مشکی و سیاه با حروف و تزئینات سفید یا کرمی.
 2.  زمینه روشن مانند سفید و ترکیب آن با حروف و شمایل رنگی چشم نوازی همچون رنگ های آبی تیره، قرمز یا سیاه.
 3.  زمینه اصلی قرمز که در آن حروف به رنگ های سفید باشد.
 4.  زمینه اصلی زرد که در آن حروف و تزئینات به رنگ‌ های سیاه یا آبی تیره باشد.

در انتخاب رنگ های اصلی و به کار بردن آن ها در تابلو ها می توان از دسته های زیر کمک گرفت

 • به کارگیری رنگ های مکمل در طراحی تابلو های مغازه: استفاده از رنگ های مکمل یکی از مناسب ترین روش های انتخاب رنگ تابلوی مغازه ها می باشد. در واقع رنگ های مکمل را می توان تکمیل‌ کننده هارمونی رنگی دانست. به کارگیری رنگ ها در این روش به صورتی است که یک رنگ معمولاً گرم و  رنگ دیگر جزو رنج رنگی سرد می باشد. مانند استفاده از رنگ نارنجی و آبی که مکمل هم هستند و باید آن ها را به گونه ای در کنار هم در تابلو به کار برد که نمای تابلو را به زیبایی به رخ بیننده بکشد.
 •  به کارگیری رنگ های متضاد در طراحی تابلو مغازه ها: رنگ های متضاد که به آن ها کنتراست رنگی نیز گفته می‌شد، در واقع  به کار بردن دو رنگ مخالف هم در تابلو می گویند. به عنوان مثال زمینه کار را به رنگ سفید در آورد و حروف تابلو چلنیوم را به رنگی متضاد رنگ سفید مانند سیاه، طلایی و یا هر رنگ دیگری در می آورند و می سازند. تابلو هایی که به این روش رنگ اصلی شان انتخاب شده باشد معمولاً تاثیر بیشتری در جذب مشتریان و مخاطبان دارند.
 •  انتخاب رنگ اصلی تابلو بر اساس نوع فعالیت مغازه و مشتریان: حوزه کاری و نوع فعالیت اشخاص و مغازه دارن یک از دیگر مواردی می باشد که باید در انتخاب رنگ های اصلی تابلو های مغازه ها به آن توجه نمود. به عنوان مثال اگر شما فروشگاه و مغازه شما در حوزه ی کودکان و خردسالان فعالیت  می کند و یا کسب و کارتان مرتبط با این حوزه می‌ باشد بهتر است از رنگ هایی که علاقه دارند استفاده نمایید مانند رنگ های شادی همچون آبی، صورتی، خاکستری و… که کودک پسند است استفاده کنید و یا اگر مشغول به فعالیتی رسمی و اداری هستید بهتر است از رنگ های سنگین و شخصیت داری برای تابلو ها استفاده کنید.

 از جمله مواردی که باعث اهمیت رنگ ها در تابلو های مغازه می شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 •  رنگ ها به کار رفته در تابلو ها همواره یکی از عوامل ترغیب و جلب مشتریان برای حضور در مغازه می باشند.
 • رنگ تابلو مغازه ها وفروشگاه ها در شکل گیری هویت برند شما تاثیر بسزایی دارد.
 •  رنگ های به کار رفته در تابلو های مغازه و فروشگاه ها می تواند رساننده پیام خاصی به مشتریان باشد.
 •  با استفاده از رنگ های مختلف و به کارگیری آن ها در جاهای مناسب تابلوها می توانید مغازه مان را از سایر مغازه ها و فروشگاه های موجود در بازار و محله ی حوزه فعالیت مان متمایز کنید.
 • رنگ مورد استفاده در تابلو مغازه ها وفروشگاه ها می تواند شاخصی برای ماندن در ذهن رهگذران و مشتریان باشد.

طراحی خلاقانه

در ساخت و طراحی تابلو های مغازه ها یکی از نکات کلیدی و اساسی که باید به آن بطور ویژه ای توجه کرد، خلاقیت و ایده پردازی می باشد که در نهایت منجر به خلق تابلوی مغازه ای متفاوت، خاص، منحصر به فرد و به نوعی تک در حوزه فعالیت هر مغازه و فعالیت شغلی می‌ شود. یکی از خلاقیت هایی که می توان در ساخت و طراحی تابلو های مغازه به آن نشانه نمود به کار گرفتن عناصر مهم مرتبط با نوع شغل و فعالیت به گونه های مختلف می باشد بطور مثال المان هایی مانند قاشق و چنگال، ظرف سرو،سر آشپز،کلاه سر آشپز، طراحی یک غذای خاص و… برای به کار بردن در طراحی تابلو سالن های غذاخوری و رستوران ها مناسب می باشد. تابلو استیل برای طراحی و ساخت تابلو مغازه ها جزو آن دسته از تابلوهایی به شمار می‌ روند که طراحان دست شان در ایجاد خلاقیت و ایده پردازی بازتر است.

 انواع خلاقیت در طراحی تابلو ها را می توان در مراحل زیر خلاصه نمود

 1.  خلاقیت در ایده و طرح اولیه، که در این مرحله  طرح خام و بسیار منعطف می‌ باشد و می‌ توان به کمک طراحان ماهر و بکارگیری انواع نرم افزارهای طراحی، طرح اولیه را به طرح دلخواه تبدیل کرد و به آن شاخ و برگ داد.
 2.  خلاقیت در مرحله ی برش طرح بر روی ورقه های از پیش تعیین شده به عنوان مثال در تابلو فلکسی، کریستالی، پانچ و... می توان خلاقیت های زیادی را در مرحله برش و شکل دادن به ورقه ها به کاربرد و حروف و المان ها را بصورت های متنوع ای برش داد.
 3.  خلاقیت در زمان چسباندن لبه ها و نحوه قرار گیری آن ها بر روی تابلو.
 4.  یکی دیگر از مواردی که می توان در ساخت و طراحی تابلو ها خلاقیت به خرج داد و ایده پردازی نمود خلاقیت در نحوه نورپردازی می باشد. این نورپردازی ها می توانند به صورت مخفی و یا به صورت قابل مشاهده در انواع مدل ها و زوایا باشند.
 5.  خلاقیت در استفاده از متریال های مختلف و متنوع برای بکارگیری در زمینه تابلو های مغازه ها وفروشگاه ها.

ابعاد مناسب با فضای نصب

ابعاد تابلو از مهمترین نکاتی می باشد که باید در آن دقت لازم را به خرج داد. ابعاد تابلو ها معمولاً باید متناسب با اندازه سر در مغازه و فروشگاه ها باشد و از حد سر در مغازه تجاوز نکند. اگر سر در فروشگاه یا مغازه تان کوچک است، بهتر است از تابلوهای کوچک استفاده کنید و اگر سر در فروشگاه و یا مغازه تان بزرگ است بهتر است از تابلوی بزرگ و متناسب با آن استفاده نمایید. توجه داشته باشید استفاده از تابلوهای بزرگ برای مغازه هایی با سردر کوچک یا تابلوهای کوچک برای استفاده در سردر های بزرگ کاری بسیار اشتباه می باشد و آن کارایی لازم را که انتظارش را دارید نخواهد داشت. قبل از سفارش هرگونه تابلو برای مغازه نیاز است ابعاد مناسب را به طور دقیق اندازه گرفته و آن را با سردر مغازه مطابقت دهید.

 استفاده از متریال با کیفیت

کلیه مراحل که در بالا برای ساخت و طراحی تابلو های مغازه به آن پرداخته شد مانند طراحی، خلاقیت، انتخاب رنگ مناسب، برش مناسب، ابعاد دقیق متناسب با سردر و… در صورت نبودن مواد و متریال با کیفیت و درجه یک خروجی مطلوبی نخواهد داشت و به سرعت تابلو شکل و شمایل اولیه خود را از دست خواهد داد. تابلو های مغازه به دلیل قرار گرفتن در فضای بیرونی در معرض عوامل مخرب محیطی مختلف مانند شرایط اقلیمی و جوی، باد، باران ،نور و حرارت خورشید، سرما و یخبندان، فرسایش، گرداما و غبار و... بسیار آسیب پذیر هستند به همین علت نیز نیاز است برای بالا بردن مقاومت، استحکام و ماندگاری بیشتر آن ها از متریال های با کیفیتی استفاده شود.از جمله مواد و متریال های باکیفیتی که میتوان در ساخت تابلو های مغازه از آنها استفاده نمود می شود به متریال های چون چلنیوم، کامپوزیت، چوب و پلکسی و... اشاره نمود.

 سخن آخر

 حرفه ی تابلو سازی برای مغازه ها وفروشگاه ها امروزه از مشاغل پرطرفدار و کار راه بیندازی به حساب می‌ آید که اکثر صاحبان کسب و کار و مشاغل به نسبت نوع فعالیت شان به آن مراجعه می‌ کنند و از آنجایی که تابلوی مغازه نماد هویتی برای هر کسب و کاری محسوب می‌ شود نیاز است حتماً طراحی و ساخت تابلو ها را به افراد با تجربه و خلاقی سپرد تا ضمن دریافت خروجی مطلوب، مشتریان و مخاطبان بیشتری را  به سمت مغازه و فروشگاه هایتان جذب نموده و افراد زیادی را با مغازه خود آشنا کنید.

Call Watsapp