تابلو راهنما

 

بی شک تاکنون بارها در ساختمان های تجاری، اداری، بیمارستان ها و … تابلوهای راهنما را دیده اید و از آن ها برای یافتن مسیر خودتان کمک گرفته اید! تابلو راهنما همانطور که از نامش پیداست نوعی تابلو است که در ابعاد گوناگون و در قسمت هایی از ساختمان های عمومی و گاها آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی نصب می‌شود و هدف از نصب آن راهنمایی و نشان دادن مسیر به مراجعین می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این تابلو که در زیرمجموعه تابلوهای تبلیغاتی قرار می‌گیرد، با ما در نماشهر همراه باشید.

تابلو راهنما چیست؟

همه ما وقتی برای اولین بار وارد ساختمان یا مکان ناشناس می‌شویم، ممکن است برای پیدا کردن مسیر یا واحدی که در جستجوی آن هستیم دچار مشکل شویم، مخصوصا اگر این ساختمان گسترده و دارای بخش های متعدد باشد! در این مواقع یکی از مواردی که می‌تواند به ما کمک کند، تابلو راهنما است. این تابلو بسته به شکل ظاهری، نوع راهنمایی و اطلاعاتی که دارد می‌تواند در قسمت های مختلفی از ساختمان ها و مجتمع ها نصب شود. و برای دادن اطلاعات مختلف به افراد، مورد استفاده قرار بگیرد.

بنابراین در پاسخ به سوال تابلو راهنما چیست؟ باید گفت: تابلو راهنما تابلویی است که در محیط های عمومی یا ساختمان های شلوغ و پر رفت و آمد، برای جلوگیری از سردرگمی افراد و کمک به ایشان جهت پیدا کردن سریع مسیر مورد نظرشان، نصب می‌شود.

انواع تابلو راهنما

تابلو راهنما بسته به نوع کاربرد و محل نصبش در ساختمان، به انواع گوناگون تقسیم می‌شود؛

تابلوهای راهنما بیشتر در چه اماکن و ساختمان هایی نصب می‌شوند؟

مجتمع های تجاری و پاساژها، ساختمان های اداری، بیمارستان ها و مراکز درمانی، شهر بازی ها و مراکز تفریحی، پارک ها، مناطق گردشگری، تالارها، دانشگاه ها و مدارس، کارخانه ها و کارگاه ها، بانک ها، کارگزاری ها، آزمایشگاه ها، نمایشگاه ها، کلینیک ها و ساختمان پزشکان، هتل ها از جمله مکان هایی هستند که نصب تابلوهای راهنما در آن ها الزامیست! البته این تابلوها تقریبا در تمام ساختمان ها و محیط های عمومی نصب می‌شوند.

ضمنا برخلاف تصور بسیاری از مردم، تابلو راهنما در ساختمان های مسکونی نیز کاربرد دارد! به طور مثال پلاک ساختمان ها، تابلوهای نشان دهنده طبقات و واحدها در آپارتمان ها، تابلوهای علائم هشداری که در ساختمان های مسکونی نصب می‌شوند همگی از انواع تابلوهای راهنما هستند.

چرا استفاده از تابلوهای راهنما در ساختمان ها و محیط های عمومی ضرورت دارد؟

برای این که به اهمیت و ضرورت استفاده از تابلوهای راهنما در محیط های عمومی پی ببرید، از شما می‌خواهم خودتان را جای ارباب رجوع بگذارید. یا اصلا در نظر بگیرید که برای انجام کاری به یک اداره یا سازمان رفته اید که با آنجا هیچ آشنایی ندارید. حالا فرض کنید در آن مکان هم هیچ تابلویی وجود ندارد که به شما بگوید مثلا فلان اتاق که قرار است کار شما در آن انجام شود، در کدام طبقه قرار دارد! در این صورت چاره‌ای نخواهید داشت جز این که تک تک طبقات و اتاق ها را بگردید یا این که از دیگران کمک بگیرید. در هر صورت زمان زیادی از شما تلف خواهد شد و این اصلا خوشایند نیست.

بنابراین اولین و مهمترین دلیل ضروری بودن نصب و استفاده از تابلو راهنما در ساختمان ها و محیط های عمومی، همین مورد یعنی کمک به ارباب رجوع است. حال این که این مورد قطعا رضایت ارباب رجوع را هم به دنبال خواهد داشت و بالطبع اعتبار سازمان و به طور کلی ساختمان شما را افزایش خواهد داد.

علاوه بر این وقتی همه مراجعین اطلاعات مورد نیاز خود را از تابلو، بدست آورند دیگر از نگهبان و کارمندان سوالات غیر ضرور نخواهند پرسید و در نتیجه ایشان در آرامش وظایف خود انجام خواهند داد!

متریال و مواد اولیه در ساخت تابلو راهنما

 این مدل تابلو از نظر متریال تنوع نسبتا بالایی دارد. یعنی شما از هر تابلوسازی که بپرسید 3 یا 4 متریال را به عنوان متریال مناسب برای ساخت تابلو راهنما به شما معرفی خواهد کرد. ما نیز در تابلوسازی نماشهر بسته به ابعاد، نوع تابلو و محل نصب آن و همچنین باتوجه به سلیقه و میزان بودجه شما از پلکسی گلاس، استیل و آلومینیوم در ساخت تابلوهای راهنما استفاده می‌کنیم.

سخن پایانی

حالا که با تابلو راهنما آشنا شدید و به اهمیت آن پی بردید، توصیه می‌کنم اگر مالک ساختمان اداری، تجاری، تفریحی، درمانی و … هستید یا این که در یکی از این ساختمان ها واحد دارید و مشغول به فعالیت هستید، همین حالا برای ساخت تابلو راهنما و دریافت مشاوره رایگان با شماره تماس های درج شده در سایت تماس بگیرید. یا این که از طریق دیگر راه های ارتباطی در نظر گرفته شده، با کارشناسان نماشهر ارتباط برقرار نمایید.

نکته پایانی این که این مدل تابلو در ابعاد و اندازه های مختلف و اشکال گوناگون قابل اجراست. از طرفی موادی که در ساخت آن مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز تنوع بالایی دارد. از همین رو برای محاسبه قیمت آن حتما باید تمام این موارد به صورت دقیق در نظر گرفته شود. بنابراین تنها راه اطلاع از قیمت تابلو راهنما، تماس با کارشناسان نماشهر است!

مشاوره تلفنی