تابلو ترمو وود

تابلو ترمو وود

 

 

یکی از آخرین تکنولوژی‌های تیمار چوب، فرآیند ترمو می‌باشد که برای مقاوم سازی چوب در برابر شرایط محیطی و استفاده بهینه در فضای داخل و خارج ساختمان، کاربرد دارد. این فرآیند طی سه مرحله انجام می‌شود. از طریق اعمال دمای بالا به چوب، به همراه گردش هوا و بخار آب، مواد استخراجی از آن خارج شده و باکتریها از چوب حذف خواهند شد. همچنین رطوبت چوب کاهش یافته و در مقابل انواع عوامل محیطی مقاومت بسیار بالایی پیدا می‌کند.

این نوع چوبها معمولا از درختان سوزنی برگ از جمله صنوبر و کاج به دست می‌آیند که در اصطلاح به این درختان همیشه بهار گفته می‌شود. در فصل سرما، این نوع درختان برگ‌ریز نبوده و در تمام سال برگها سبز باقی می‌مانند. یکی از بهترین انواع چوبهای کاج در دنیا، درخت کاج فنلاند است. شرایط اقلیمی منطقه فنلاند به گونه­ای است که فصل زمستان طولانی و تابستان کوتاه می‌باشد و تنها به مدت 2 ماه در سال فرصت بوده تا درختان رشد کنند. رطوبت موجود در خاک بالا بوده و شرایط مناسبی در فصل تابستان برای جنگل قطبی فراهم است. درختان کاج فنلاندی برای تهیه الوار بسیار مناسب هستند؛ به این علت که در فصل کوتاه تابستان، درختان به طرف آفتاب و مستقیم حرکت کرده که در نتیجه به صورت عمودی و صاف رشد می‌کنند.

این نوع چوب­ها مربوط به درختان دارای برگهای پهن بوده که معروف‌ترین آنها چوب ون است. در فصل زمستان، این چوب­ها برگ­ریز بوده و برگهای جدید در فصل بهار مجددا رشد می‌کنند.

Camposit-Kelaviye
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاوره تلفنی