تابلو نئون

اگر چند وقتیست که در جستجوی یافتن یک تابلو تبلیغاتی زیبا و جذاب برای سردر مغازه یا داخل مغازه و فروشگاه خود هستید حتما نام تابلو نئون را شنیده‌اید! شاید هم با شنیدن نام این تابلو به این فکر افتاده‌اید که درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید تا به این ترتیب اگر برای فروشگاه یا به طور کلی معرفی کسب و کار و هدف شما مناسب بود، سفارش ساخت آن را به تابلوسازی نماشهر بدهید.
تابحال به تابلوهای بستنی فروشی‌های سطح شهر دقت کرده‌اید؟! تقریبا تمام بستنی فروشی‌ها برای جذب مخاطب و اطلاع رسانی به عابرین، از تابلوها یا ریسه‌های نئون نئون استفاده می‌کنند و آن‌ها را در پیاده رو قرار داده یا روی شیشه مغازه نصب می‌کنند.
البته تابلوهای نئون علاوه بر بستنی فروشی‌ها، در بسیاری از اماکن و فروشگاه‌های دیگر هم کاربرد دارد که در ادامه به تک تک آن‌ها اشاره خواهیم کرد و این مورد فقط من باب مثال بود که شما به طور دقیق ماهیت و شکل ظاهری این تابلو را درک کنید چرا که مطمئنا حداقل یکبار توجه همه شما عزیزان به تابلوهای این مکان‌ها جلب شده است!
برای این که بدانید تابلو نئون چیست و چه کاربردهایی دارد، با انواع تابلو نئون آشنا شوید و از همه مهمتر از قیمت این تابلو تبلیغاتی مطلع شوید فقط کافیست تا انتهای این مطلب با گروه تابلوسازی نماشهر همراه باشید.

تابلو نئون فلکسی پشت شیشه مغازه

تابلو نئون یا نئون فلکسی چیست؟

تابلو نئون یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی و زینتی است که با استفاده از لامپ‌های نئون یا نئون فلکسی ساخته می‌شود. پس برای شناخت این تابلو و نحوه عملکرد آن باید بدانیم لامپ نئون چیست؟ لامپ نئون نوعی لامپ تخلیه گاز الکتریکی می‌باشد که گاز نئون داخل آن بر اثر جریان الکتریکی که در آن جاریست، یونیزه شده و نورهایی به رنگ‌های گوناگون تولید می‌کند.
طیف رنگی گسترده، طول عمر بسیار عالی، زیبایی و جذابیت بصری، قابلیت نصب در هر جا و هر مکانی و از همه مهمتر مناسب بودن قیمت تابلو نئون در مقایسه با سایر تابلوهای تبلیغاتی باعث شده تا این تابلو یکی از پرفروش ترین‌ها باشد.

مزایای نئون فلکس تابلو

نصب آسان

زمینه های باکیفیت ما دارای سوراخ‌های از پیش تعیین شده برای نصب آسان و آویزان کردن هستند.

با دوام

جدیدترین فناوری نئون فلکسی که از تابلو نئون شیشه ای قوی تر هستند

مقرون به صرفه

مصرف انرژی کم با طول عمر بیش از 100000 ساعت بدون گرما و صدا

طراحی سفارشی

هر تابلو یا آثار هنری نئون توسط طراحان حرفه ای ما طراحی می شود

نمونه های طرح نئون فلکسی

انواع تابلو نئون

لامپ‌هایی که در ساخت تابلوهای نئون مورد استفاده قرار می‌گیرند یا جنس شیشه‌ای دارند یا این که انعطاف پذیرتر از شیشه هستند و با نام لامپ نئون فلکسی شناخته می‌شوند. بر این اساس می‌توان گفت این تابلوها در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند؛

تابلو نئون شیشه‌ای

تابلو نئون شیشه‌ای که یکی از انواع تابلو نئون‌های قدیمی اما در عین حال پرطرفدار است و همانطور که از نامش پیداست با استفاده از لامپ‌های نئون شیشه‌ای ساخته می‌شود و شیشه اصلی‌ترین متریال در ساخت آن می‌باشد. برای ساخت این مدل تابلو ابتدا لوله‌های شیشه‌ای شفاف به قطر ۸ تا ۱۲ میلی‌متر (مثل لوله‌های آزمایشگاهی) انتخاب می‌شود. سپس این لوله‌ها را با حرارت مستقیم شکل می‌دهند و لوگو یا حروف مورد نظر را از آن می‌سازند. در مرحله بعد دو عدد الکترود مخصوص نئون شیشه‌ای در دو سر این لوله شیشه‌ای قرار داده می‌شود. در نهایت هم بسته به این که قرار است نور لامپ چه رنگی داشته باشد، گاز مورد نظر درون لوله تزریق می‌شود.
به طور مثال اگر شما بخواهید نور لامپ، قرمز باشد همکاران ما گاز نئون درون لوله تزریق می‌کنند. یا مثلا اگر خواهان پخش نور به رنگ آبی و سبز باشید گاز آرگون، گازی است که داخل لوله تزریق خواهد شد. و خلاصه با درخواست شما مبنی بر رنگ نور نئون شیشه‌ای، نوع گازی که درون لوله تزریق می‌شود تعیین خواهد شد.

انواع نئون شیشه‌ای

بالاتر گفتیم که تابلو نئون شیشه‌ای از لوله های شیشه‌ای شفاف ساخته می‌شود. جنس شیشه این لوله ممکن است متفاوت بوده و یکی از سه مورد زیر باشد؛

 1. شیشه معمولی
 2. شیشه رنگی
 3. شیشه پودری

در نتیجه این مدل تابلو نئون بسته به نوع شیشه‌ای که در تولید آن بکار رفته به سه دسته تقسیم خواهد شد که ویژگی های آن ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

تابلو نئون فلکسی

دومین مدل از انواع تابلو نئون، تابلو نئون فلکسی است که از PVC و لامپ‌های LED ساخته می‌شود و به همین دلیل هم انعطاف پذیری بیشتری نسبت به نئون شیشه‌ای دارد. مصرف برق پایین‌تر، قابلیت ساخت سریع و نصب آسان، ماندگاری و طول عمر بیشتر نیز از دیگر مزایای تابلو نئون جدید (فلکسی) نسبت به نئون شیشه‌ای هستند که محبوبیت آن را در میان صاحبین کسب و کارها افزایش می‌دهند.

انواع نئون فلکسی

تابلوی نئون فلکسی با توجه به چند عامل به انواع مختلف تقسیم می‌شود که در ادامه به طور مختصر این عوامل و انواع نئون فلکسی را به شما معرفی می‌کنیم، آن هم به این دلیل که تمام این موارد در محاسبه قیمت تابلو نئون تاثیر دارند! وگرنه شما اگر بخواهید سفارش ساخت این تابلو را در نماشهر ثبت کنید، کارشناسان ما همه این موارد را بر حسب نوع نیاز و میزان بودجه شما تعیین خواهند کرد.

نئون فلکس RGB

نئون فلکس RGB یکی از انواع تابلو نئون است که تعداد رنگ‌های محدود دارد. به عبارت دیگر این مدل تابلو چند نوع رنگ ( بنفش ، قرمز ، زرد ، سفید ، آبی و … ) پخش می‌کند که تابش نور به صورت منظم می باشد . 

نئون فلکس هفت رنگ

نئون فلکسی هفت رنگ برخلاف مدل RGB این قابلیت را دارد که به طور همزمان چند طیف رنگی مختلف نمایش دهد. یعنی اگر انتخاب شما برای تابلو نئون فلکسی، مدل هفت رنگ باشد می‌توانید در یک تابلو چندین طیف رنگی متفاوت را داشته باشید! 

تابلو نئون پلاستیک چیست؟!

تابلو نئون پلاستیک در اصل همان تابلو پلاستیک است که قسمت‌هایی از آن مثل لبه برجسته حروف آن با استفاده از نئون فلکسی یا شیشه‌ای تزیین شده باشد. بنابراین شما می‌توانید برای سردر مغازه یا حتی دیزاین داخلی فروشگاه، کافه، رستوران، فست فود یا هر مکان دیگری سفارش ساخت تابلو پلاستیک بدهید و از گروه طراحان نماشهر بخواهید که برای روشنایی آن از نئون استفاده کنند، در این صورت تابلوی ساخته شده از نوع نئون پلاستیک خواهد بود.

نمونه تابلو نئون پلکسی

مراحل ساخت تابلو نئون فلکسی

باتوجه به پرطرفدار بودن تابلو نئون فلکسی نسبت به نئون شیشه‌ای، در این بخش فقط درباره نحوه و مراحل ساخت تابلو نئون فلکسی صحبت می‌کنیم. این تابلو در طی چند مرحله ساخته می‌شود که به شرح زیرند؛

 1. در مرحله اول طرح دریافتی از مشتری با کمک برنامه های تخصصی مثل برنامه کرل، به صورت خطی اجرا می‌شود.
 2. بعد از اجرای طرح به صورت خطی، اگر زمینه کار از جنس پلکسی باشد به وسیله دستگاه لیزر و اگر PVC باشد به وسیله دستگاه CNC، برش داده می‌شود.
 3. در این مرحله پلکسی یا PVC بریده شده رنگ آمیزی می‌شود. البته اگر نیاز به رنگ آمیزی داشته باشد! چون به طور مثال پلکسی های شیشه‌ای نیاز به رنگ آمیزی ندارند و به همان شکل اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 4. بعد از آماده سازی و برش زمینه کار، نوبت به قطع لامپ های نئون فلکسی می‌رسد. کارشناسان ما طبق طرح، متراژ مورد نیاز لامپ نئون را محاسبه کرده و برش می‌زنند.

       قطع برش نئون فلکسی، از متراژهای 1 سانتی متر و 2.5 سانتی متر امکان پذیر است که در ایران معمولا در متراژ 2.5 سانتی متر برش زده می‌شوند.

 1. حالا نئون فلکسی های برش داده شده مطابق طرح روی زمینه کار نصب می‌شوند. در زمینه پلکسی گلاس این کار به وسیله چسب های مقاوم انجام می‌شود. اما در زمینه PVC، نئون ها به صورت نر و ماده از درون شیارها عبور داده می‌شوند.
 2. در آخر نئون ها سیم کشی شده و خروجی سیم ها به ترانس برق متصل می‌شوند.
تابلو نئون فلکسی و چلنیوم مغازه

محاسبه قیمت تابلو نئون

مطمئنا با مطالعه مطالب بالا متوجه شدید که چه عواملی در قیمت تابلو نئون دخیل‌اند و کارشناسان ما در تابلوسازی نماشهر بر اساس چه مواردی، قیمت نهایی تابلو را محاسبه کرده و به شما اعلام می‌کنند. اولین عامل متریال یا همان جنس لوله‌ای است که شما انتخاب می‌کنید. حالا اگر انتخاب شما نئون فلکسی باشد، در قدم بعدی نوع نئون فلکسی و همچنین پلکسی آن (شیشه‌ای یا PVC یا MDF) و قطر این پلکسی در تعیین قیمت تابلو تاثیرگذار خواهند بود.

در جدول پایین قیمت تابلو نئون شیشه‌ای و نئون فلکسی درج شده است که شما می‌توانید این مبالغ را در ابعاد تابلوی مد نظر خود ضرب کنید تا قیمت نهایی تابلو بدست آید. همچنین برای اطلاع دقیق از قیمت تابلو نئون مغازه، اتاق خواب و… می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی در نظر گرفته شده با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قیمت تابلو نئون ( سال 1403 ) 

خدمات

قیمت ( ریال )

تابلو نئون فلکسی با پلکسی شیشه ای

5/900/000

تابلو نئون فلکسی با پی وی سی 10 میل

5/650/000

تابلو نئون فلکسی RGB

7/200/000

تابلو نئون فلکسی فول کالر

8/500/000

 • قیمت های فوق بر حسب متراژ نئون مصرفی می باشد . 
 • هزینه ترانس بر اساس متراژ نئون اعلام میگردد .
 • تمامی نئون های مصرفی از جنس ECO NEON می باشند .
 • در صورت نیاز به نصب هزینه آن جداگانه محاسبه میگردد .
ما در گروه تابلو سازی نماشهر مشتاق کمک به کسب و کارتان در صنایع مختلف هستیم.
با ما در تماس باشید

کاربرد و موارد استفاده از تابلوهای نئون  

تابلوهای نئون مخصوصا نئون فلکسی ها جزو تابلوهایی هستند که هیچگونه محدودیتی در کاربرد و موارد استفاده از آن ها وجود ندارد! یعنی شما می‌توانید از آن ها برای تزئین ویترین، دیزاین دکوراسیون داخلی مغازه، فروشگاه، مزون، رستوران، کافی شاپ، فست فود، سالن های زیبایی و هر مکان دیگری استفاده کنید.

برخی از پرفروش ترین تابلوهای نئون برحسب کاربرد را در ادامه معرفی کرده ایم؛

تابلو نئون مغازه

تابلو نئون مغازه همانطور که از نامش پیداست برای مغازه هایی مثل فروشگاه های مواد غذایی، بوتیک ها و … ساخته می‌شود. این مدل تابلو بسته به شکل ظاهری که دارد، می‌تواند به عنوان تابلو سردر و یا تابلوی دکوراتیو برای تزئین داخل مغازه مورد استفاده قرار بگیرد.

تابلو نئون اتاق خواب (تابلو نئون فانتزی)

تابلو نئون اتاق خواب گونه جدیدی از تابلوهای نئون فلکسی است که با نام تابلو نئون فانتزی نیز شناخته می‌شود. این مدل تابلو در اتاق خواب یا اتاق کودک و نوجوان نصب می‌شود و علاوه بر زیباسازی محیط، به عنوان چراغ خواب نیز کاربرد دارد.

تابلو نئون کافه

از دیگر مدل های پرطرفدار تابلوهای نئون می‌توان به تابلو نئون کافه اشاره کرد. این مدل تابلو در قسمت های مختلف کافی شاپ ها و یا در محوطه کافی بار رستوران ها، هتل ها، فروشگاه ها و … نصب می‌شود.

قیمت تابلو نئون فلکسی

سخن پایانی

تمام سعی ما از نگارش این مطلب این بود که اطلاعات کامل و جامعی درباره تابلو نئون در اختیار شما بگذاریم تا به این ترتیب شما که قصد خرید تابلو تبلیغاتی دارید، به یک نتیجه درست برسید که آیا این تابلو برای کار و هدفی که که در سر دارید مناسب و کاربردی است یا نه؟!

اگر به این نتیجه رسیدید که تابلو نئون همانیست که می‌خواهید، وقت را تلف نکنید و همین حالا با کارشناسان نماشهر تماس بگیرید. اما اگر چنانچه هنوز تردید دارید توصیه می‌کنم از صفحات دیگر سایت ما نیز دیدن فرمایید و با انواع تابلوهای تبلیغاتی مثل تابلو چلنیوم، تابلو LED، تابلو فلکسی، تابلو پولکی و … آشنا شوید و تصاویر مربوط به آن ها را ببینید و سپس تصمیم بگیرید.

مشاوره تلفنی