تابلو پلاستیک

تابلو پلاستیک یا نئون پلاستیک چیست؟

تابلو پلاستیک از قدیمی ترین و رایج ترین تابلوهای تبلیغاتی موجود در بازار به شمار می رود. این مدل تابلوها را می توان سرآغازی جهت ورود تابلوهای چلنیوم به بازار دانست. همانطور که از نام این تابلو پیداست از پلاستیک در ساخت آن استفاده می شود. اکثر مغازه داران از این مدل تابلو جهت معرفی برند تجاری خود به مشتریان استفاده می کنند. روشنایی این مدل تابلو تبلیغاتی با لامپ های مختلفی نظیر: اس ام دی و ای ای دی تامین می شود. تابلوهای نئون به دلیل طول عمر بالایی که داشته مورد استفاده مشتریان قرار گرفته اند.

 

ما در گروه تابلو سازی نماشهر مشتاق کمک به کسب و کارتان در صنتیع مختلف هستیم.
با ما در تماس باشید

مزایا تابلو پلاستیک

 • زیبایی ظاهری و مدرن بودن آن
 •  نصب بسیار آسان
 • ماندگاری بسیار بالا
 • مصرف پایین برق
 • قیمت بسیار مناسب
 • تنوع مختلف رنگی

معایب تابلو پلاستیک

اما از معایب تابلو پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک این است که بدلیل نیمه شفاف بودن پلکسی و استفاده در فضای خارجی بعد از مدت زمانی پس از ورود گرد و غبار به داخل حروف کمی کدر خواهند شد و نیاز به شستشوی سالیانه خواهند داشت. و همچنین بعضی از رنگ های ورق های پلکسی در فضای بیرون در مقابل آفتاب مناسب نمی‌باشند .

انواع حروف پلاستیک

تابلو پلاستیک را می توان از قدیمی ترین تابلوهای موجود در بازار دانست که به مدل های متعددی تقسیم بندی می شود. جهت اطلاعات بیشتر شما عزیزان به انواع مختلف تابلو پلاستیک اشاره می کنیم:

1. پلاستیک لبه هندی

حروف لبه هندی یکی از زیبا ترین حروف های برجسته در تابلوسازی می باشد که ظرافت و زیبایی خاص آن، این مدل از تابلو تبلیغاتی را به یکی از لوکس ترین تابلو ها تبدیل نموده است.
روش ساخت این حروف به این شکل است که پس از برش لبه و حروف مورد نظر، لبه پلکسی گلاس مشابه حروف کنشکاف دور تا دور حروف قرار می گیرد. با این تفاوت که حروف برش داده شده دقیقا روی لبه قرار می گیرد و در نمای مشاهده شده این مورد به وضوح قابل رویت می باشد و هیچ گونه لبه اضافی از سطح حروف مشاهده نخواهد شد

2. پلاستیک کونشکاف

در این روش ساخت تابلو پلاستیک یا تابلو نئون پلاستیک ابتدا لبه های پلاستیک با توجه به قطر قلم حروف یا اشکال از سه سانتی متر به بالا توسط برش لیزر و یا تیغ اره برش زده شده وسپس بر لبه نوارهای پلاستیک با فاصله دو نیم میلی متر از لبه نوار پلاستیک به داخل یک شیار با اره رو میزی زده می‌شود. سپس نوارها با گرما توسط مشعل نئون ، اتو مخصوص حروف سازی و یا هیتر با توجه به اشکال مختلف حرارت داده می‌شود و شیار ایجاد شده در نوار بر روی قطعه بریده شده پلگسی قرار گرفته و دور آن بصورت کامل گردانده می‌شود ، سپس با کلرو فرم تغلیض شده از طریق سرنگ تمام پلاستیکی نوار و قطعه برش خورده پلکسی جوشش داده می شود .

3. پلاستیک دوبل

تابلوهای دوبل را می توان جزو آن دسته از تابلوهای تبلیغاتی دانست که از زیبایی مخصوص به خود برخوردار هستند. تابلوساز در ساخت این مدل تابلو از دو پلکسی برش خورده کوچک و بزرگ روی هم استفاده می کند. دور حروف هر کدام از نوشته ها، یک لبه باریک چند میلیمتری وجود دارد.

4. پلاستیک الماسی

تابلوهای تبلیغاتی از جنس پلاستیک الماسی از جمله مدل های دیگری بوده که می توان در بازار یافت. این مدل تابلو، بسیار ضخیم بوده و از یک سری سوراخ ها بر روی آن تشکیل شده است. فاصله این سوراخ ها از همدیگر، یکسان بوده و بر روی پلکسی های ضخیم طراحی می شوند

فرق تابلو پلاستیک و نئون پلاستیک چیست؟

اکثر افراد تابلو پلاستیک را با تابلو نئون پلاستیک یکی می دانند. اما این دو مدل تابلو تفاوت های قابل ملاحظه ای با همدیگر دارند. این دو مدل تابلو را می توانید بر اساس کارایی هایی که دارند در شرایط مختلف استفاده نمایید. تابلو نئون را می توان تابلوهای پلاستیکی حجم داری دانست که از لامپ های مهتابی درون آنها استفاده می شود. در ساخت این مدل تابلو از یک سری طلق های پلکسی گلاس استفاده می شود. این امر باعث پراکنده شدن نور و جذابیت هر چه بیشتر آن خواهد شد.

تابلوسازان در ساخت تابلو نئون پلاستیک از لوگو تصاویر به صورت برجسته که جنس آن از پلکسی گلاس بوده، استفاده می کنند. تابلو پلاستیک لئون، جذابیت خاصی داشته و در طراحی آن از لامپ های ای ای دی و اس ام دی، استفاده می شود.

نحوه روشنایی تابلو پلاستیک

تابلو پلاستیک را می توان از جمله بهترین تابلوهای تبلیغاتی موجود در بازار دانست که از طرفداران مخصوص به خود برخوردار است. جنس حروف به کار رفته در ساخت تابلوهای پلاستیک از پلکسی گلاس بوده که بسیار شبیه شیشه است. جهت روشنایی تابلوهای پلاستیک از لامپ های ال ای دی و اس ام دی استفاده می شود. اما در مدل نئون شیشه ای از گاز نئون جهت روشنایی تابلو استفاده می شود. با دادن ولتاژ مناسب به دو سر تابلو، گاز نئون موجود داخل شیشه منجر به تولید نور خواهد شد.

حروف پلاستیکی

انواع پلکسی کاربردی در تابلوسازی

تابلوهای پلکسی از تاریخچه غنی در صنعت تابلوسازی در ایران برخوردار هستند. امروزه، ورق های پلکسی موجود در بازار دارای طرح ها و مدل های بسیار متنوعی بوده که جهت ساخت تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند. در ساخت تابلوی پلاستیک از نوعی پلاستیک بی رنگ و شفاف استفاده شده که در مقایسه با تابلو نئون از کارایی فوق العاده ای برخوردار است. از ورق های پلکسی در ساخت تابلو راهنما، تابلو لایت باکس و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. طراحی تابلوهای پلکسی گلاس تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی نظیر: ضخامت، رنگ، طرح، کاربرد، سایز و حروف درج شده بر روی آنهاست. از جمله تابلوهای پلکسی موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره نمود: پلکسی یرلانگ ، پلکسی چوچن ، پلکسی سامیپکس ، پلکسی HHC و …

ساخت تابلو پلاستیک

از تابلو پلاستیک بیشتر در گذشته استفاده می شد. به نحوی که اکثر افراد از تابلوهای پلاستیک جهت تبلیغات برند تجاری و فروش محصولات خود استفاده می کردند. از مهمترین مزایای تابلوهای پلاستیک می توان به انتشار یکنواخت نور و جذابیت فوق العاده آن در مقایسه با سایر مدل ها اشاره نمود. جهت اطلاعات بیشتر شما عزیزان در ادامه به مراحل ساخت این مدل تابلو اشاره نموده ایم:

 1. در ابتدا بهتر است که متراژ تابلوی مورد نظر را به دست آورید. این کار باید با بررسی محل نصب تابلو و استفاده از دوربین های مخصوص انجام شود.
 2. پس از اینکه اندازه های مورد نظر ثبت شد، نوبت به طراحی حروف برجسته با استفاده از ابزارهایی نظیر: کورل و اتوکد خواهد رسید. سایز، ضخامت و فونت حروف از جمله مهمترین کارهایی بوده که باید در این مرحله انجام شوند.
 3. تابلوساز در مرحله بعد باید حروف روی پلکسی گلاس را با استفاده از دستگاه لیزری مخصوص، برش دهد. مهارت تابلوساز در این زمینه نقش مهمی را در زیباتر جلوه دادن تابلوهای تبلیغاتی ایفا خواهد کرد.
 4. پس از تغییرات لازم نیاز است که حروف با استفاده از چسب به خوبی به لبه ها وصل شود. بعد از مراحل ذکر شده، نیاز است که از نورپردازی مخصوص در ساخت تابلوهای تبلیغاتی استفاده شود. البته این مورد به سلیقه خریدار بستگی داشته که از کدام نوع نورپردازی برای تابلو پلاستیک استفاده شود.
 5. آخرین مرحله، نصب حروف بر روی پس زمینه تابلو پلاستیک بوده که این کار باید توسط تابلوسازان ماهر انجام شود. معمولا جنس پس زمینه تابلو پلاستیک از پی وی سی است. اما از جنس های دیگری نظیر: شیشه، چوب ترموود، ورق کامپوزیت، سنگ و… در ساخت پس زمینه تابلو پلاستیک استفاده می شود.

قیمت تابلو نئون پلاستیک

قیمت تابلو پلاستیک، یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده توسط مشتریان بوده که با توجه به فاکتورهای مختلف متغیر خواهد بود. عواملی نظیر: نوع نورپردازی، نوع منبع تغذیه، جنس پس زمینه، سایز و… بر قیمت تابلوهای تبلیغاتی تاثیر می گذارند. در واقع هر بودجه ای را که جهت ساخت تابلوهای تبلیغاتی اختصاص می دهید، نوعی سرمایه گذاری برای کسب و کارتان خواهد بود.

قیمت تابلو پلاستیک

خدمات

قیمت ( ریال )

تابلو پلاستیک ساده

7/500/000

تابلو پلاستیک دوبل

8/300/000

تابلو پلاستیک الماسی

8/500/000

تابلو پلاستیک الماسی دوبل

8/950/000

 • قیمت های فوق تا قطر قلم 12 سانت می باشد .
 • تمامی قیمت ها بدون هزینه نصب می باشد .
 • پلکسی مصرفی در تمامی تابلوهای فوق تایوانی اصل می باشد .
 • پی وی سی استفاده شده با ضخامت 8 میل می باشد .
 • برای روشنایی در تابلوها ، از SMD لنزدار با 2 سال گارانتی استفاده خواهد شد .

به روز رسانی قیمت در تاریخ 1403/02/01

هزینه ترانس برای هر تابلو با توجه به SMD مصرف شده اعلام میگردد.

کلام آخر

تابلو پلاستیک از قدیمی ترین تابلوهای تبلیغاتی موجود در بازار بوده که با استفاده از آن می توانید محصولات خود را به مشتریان خود معرفی نمایید. تابلوهای پلاستیک دارای طرح ها و مدل های متنوعی بوده که هر کدام از آنها از مزایای مخصوص به خود برخوردار هستند. اینکه کدام مدل تابلو پلاستیک را جهت معرفی محصولات و برند تجاری خود مد نظر دارید به سلیقه و نیازتان بستگی خواهد داشت. در این مقاله سعی نموده ایم تا اطلاعات جامعی را در مورد تابلو پلاستیک در اختیارتان قرار دهیم.

مشاوره تلفنی