تابلو وکیوم

تابلو وکیوم

پس از اینکه حروف طراحی و بر روی پلکسی برش داده شدند توسط پمپ های مکنده که در زیر دستگاه برش قرار دارند به زیر دستگاه کشیده شده و به صورت یک تکه در قالب از پیش ساخته شده پرس می شوند و شکل حروف برجسته را به خود می گیرند .وجه تمایزی که این تابلو نسبت به سایر تابلوهای حروف برجسته دارد این است که می توان برجستگی و حجم حروف را به میزان دلخواه افزایش داد و علاوه بر این ، حروف برجسته وکیوم قابلیت طراحی و ساخت به شکل سه بعدی و انواع اشکال فانتزی را دارند و می توان به صورت تلفیقی با سایر متریال ها ، این تابلو را طراحی و پیاده سازی کرد .
در کل تابلو وکیوم به تابلوهای سه بعدی می گویند که ساختار اصلی آن با استفاده از ورق پلکسی گلس شکل می گیرد . تابلو وکیوم بالاترین میزان برجستگی حروف را در بردارد و می توان عمق برجستگی حروف را با توجه به نوع تابلو و سلیقه مشتریان کم یا زیاد نمود و به صورت سه بعدی پیاده سازی کرد تا از زوایای متعدد دید زیبایی برای تابلو تبلیغاتی فراهم سازد . این تابلو زیبایی جالب توجهی دارد و همچون تابلو چلنیوم بسیار پرکاربرد بوده و مورد سفارش اصناف قرار می گیرد .

قیمت تابلو کامپوزیت-نصب تابلو کامپوزیت-ساخت تابلو کامپوزیت- تابلو کامپوزیت مغازه-سفارش تابلو کامپوزیت √ طراحی تابلو کامپوزیت
ما در گروه تابلو سازی نماشهر مشتاق کمک به کسب و کارتان در صنایع مختلف هستیم.
با ما در تماس باشید

قیمت تابلو وکیوم بر اساس موارد زیر تعیین می شود :

 • جنس و برند تولید کننده ورق پلکسی گلس
 • جنس و برند تولید کننده ورق های پی وی سی
 • جنس ، نوع و برند تولید کننده لامپ های اس ام دی
 • متر محیط حروف برجسته سه بعدی
 • نوع حروف برجسته

نوع تابلو وکیوم که می تواند به صورت ساده یا ترکیبی با استیل ، چلنیوم و پلاستیک باشد.

سایر متریال های مصرفی
قیمت تابلو وکیوم به دلیل استفاده از دستگاه های مخصوص حرارت دهی خلاء بالاتر از تابلو حروف برجسته به روش های دیگر است  .

 

انواع تابلو وکیوم 


تابلو وکیوم ساده :
این نوع به اصطلاح همان تابلو وکیوم نامیده می شود که با استفاده از ورق پلکسی گلاس که قالب های ام دی اف برای آن برش می خورد و سپس پلکسی روی قالب ام دی اف قرار می گیرد و با استفاده از گرم شدن و حرارت دیدن ، توسط پمپ های مکنده کشیده شده و به شکل قالبهای ام دی اف در می آید .
تابلو وکیوم فتوکرومیک :
تابلو وکیومی که با استفاده از حروف های فتوکرومیک ساخته می شوند حالت سه بعدی واقعی و زنده تری را به نمایش می گذارند و این قابلیت را دارند که در حروف ، منحنی هایی به وجود بیاورند که جلوه کار را از لحاظ سه بعدی نسبت به تابلو وکیوم ساده طبیعی تر جلوه کند . حروف های فتوکرومیک قابلیت پیاده سازی با متریال های متعدد دارند و می بایست رنگ کرومیک روی این حروف پیاده شود یعنی باید نقاشی شود.
یکی از مراحل ساخت حروف وکیوم فتوکرومیک ، بحث رنگ آمیزی آن است که در حروف وکیوم ساده وجود ندارد در ساخت تابلو وکیوم ساده ، ما از پلکسی گلاس با رنگ دلخواه استفاده می کنیم و رنگ آمیزی در ساخت این تابلو حذف می شود.
تابلووکیومتلفیقی :
حروف وکیوم به صورت ترکیبی با دیگر متریال ها قابل ساخت و طراحی است که از جمله آنها می توان به حروف استیل ، حروف چلنیوم و حروف پلاستیکی اشاره نمود . عمده ترین نوع ساخت تابلو وکیوم ترکیبی با حروف استیل است ، در این روش حروف استیل را به صورت حروف استیل تک لبه رینگ می سازند سپس حروف وکیوم در داخل آن مونتاژ می شودکه حروف وکیوم با رینگ استیل نام دارد . حروف وکیوم با لبه های چلنیوم نیز یکی دیگر از حروف های ترکیبی است که در ساخت تابلو وکیوم به کار می رود و حروف وکیوم با لبه های چلنیوم نام دارد . حروف وکیوم با لبه پلاستیک هم نوع دیگر است . پس می توان نتیجه گرفت که حروف وکیوم با سه کار متفاوت قابل مونتاژ است :

 1. مونتاژ تابلو وکیوم با رینگ استیل
 2. مونتاژ تابلو وکیوم با لبه ی پلاستیک
 3. مونتاژ تابلو وکیوم با لبه ی چلنیوم

نورپردازی تابلو وکیوم :
نورپردازی حروف وکیوم نیز مانند نورپردازی تابلو چلنیوم انجام می شود بدین طریق که ما از یک زیرساز پی وی سی برای پشت کار استفاده می کنیم که این زیرساز توسط دستگاه سی ان سی ، برش داده می شود سپس بر روی پی وی سی ،  اس ام دی ها یا بلوک های نوری نصب می شود و سیم کشی ها لحاظ می گردد و بعد حروف ساخته شده و مونتاژ شده با رینگ استیل ، لبه پلاستیک و یا لبه چلنیوم ، بر روی پی وی سی قرار داده شده و از قسمت های کناری لبه ها ، تابلو پیچ می شود .
امکان نورپردازی حروف برجسته وکیوم به صورت نور اندریک نیز فراهم است و تابلو وکیوم نور اندریک نام دارد . در این روش لامپ های اس ام دی در فضایی مابین حروف و زمینه تابلو قرار می گیرند .

مزایای تابلو وکیوم :

 • یکی از مزایایی که تابلو وکیوم را از سایر تابلوهای حروف برجسته متمایز می سازد عمق بیشتر و سه بعدی بودن حروف می باشد.
 • فراهم بودن زاویه دید از همه جهات
 • برای ساخت حروف برجسته وکیوم می توان از طرح های کروی و نیم دایره ای استفاده نمود و جلوه تابلو را را زیباتر ساخت .
 • تابلو برجسته وکیوم این خاصیت را دارد که بتواند حروفی با فرم ها و حجم های خاص تولید نماید که با دیگر روش ها امکان پذیر نیست .
 • سبکی ، انعطاف پذیری ، دوام و عمر بالای حروف برجسته وکیوم
 • دارای سطوح مقعر و محدب دو بعدی و سه بعدی
 • ضد آب و مقاوم در برابر شرایط جوی و آب و هوایی
 • دارای نورپردازی با جلوه های ویژه

معایب تابلو وکیوم :

 • قالبسازی پلاستیکی حروف برجسته وکیوم نیاز به دستگاه های مخصوص و تجهیزات ویژه ای دارد تا بتواند به صورت یک تکه با پرس های حرارتی و تحت خلاء صورت پذیرد.
 • گاهی بزرگی قالب ها سبب چسبندگی حروف می شود.
 • گاهی به دلیل حرارت دهی نامناسب و نفوذ رطوبت ، ذرات در دیواره های داخلی حروف تشکیل می شود .

 

مقالات نماشهر

مشاوره تلفنی